Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

24 Temmuz 2012 Salı

Kıdem tazminatı yasası çıkarsa kıdem tazminatımı nasıl alabilirim?


Kıdem tazminatı alarak işinizden ayrılmayı hak ettiğinizden sorun yaşamazsınız

Soru: Son işyerimde kesintisiz 6.5 yıldır çalışmaktayım. Kıdem tazminatını yasası çıkarsa, kıdem tazminatımı nasıl alabilirim? 24 yıl sigortalılık sürem ve 5100 gün prim ödemem var. BU durumu gösteren yazıyı işverene vermek için SGK’ dan aldım. Bu yazıyı işveren versem benim için çıkan yasaya göre zararım mı olur? Yoksa yararıma mı olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Mehmet SÖZER

Cevap: Kıdem tazminatı Fonu kurulmasına ilişkin yasa henüz çıkmadı. Her ne kadar yıl sonuna kadar çıkartılacağı söylensen de, ne zaman çıkacağı belli değil. Kıdem tazminatı alarak işinden ayrılma hakkı elde etmişsiniz. Yeni yasa çıktığında kazanılmış hakların korunacağı söyleniyor. Kazanılmış haklar korunur. Çünkü genel hukuk kuralı budur. Kıdem tazminatı almanız veya hak ettiğiniz tazminatın fona devredilmesi yönünde bir sorun yaşamayacağınız kanısındayız. Muhtemelen yasa siz ve sizin durumunuzda olanlar için ayrıca bir düzenleme yapacaktır. Bu açıdan rahat olun.

Ekrem SARISU - POSTA

Subscribe to RSS headline updates from:
Powered by FeedBurner